"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Cel operacji: Sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji. Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR."

Już w ten weekend Dni Powiatu Żywieckieg…

Dni Powiatu Żywieckiego odbędą się już w najbliższą sobotę 17 sierpnia 2019 r. "Żywiecki Raj" również tam będzie!

Czytaj więcej

Posiedzenie Rady LGD "Żywiecki Raj…

Zaproszenie na posiedzenie Rady LGD "Żywiecki Raj", 23 lipca 2019 r. tj. wtorek o godz. 14.00, dotyczące wyboru wniosków o powierzenie grantu w ramach naboru: Inkubator inicjatyw lokalnych nr 1/2019/G.

Czytaj więcej

"Żywiecki Raj" na Pikniku Para…

9 czerwca 2019 r. - w słoneczne niedzielne popłudnie "Żywiecki Raj" promował swoje działania na V Pikniku Parafialnym organizowanym przez Parafie Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Międzybrodziu Żywieckim. 100 osób...

Czytaj więcej

Relacja z wydarzeń realizowanych z …

To był intensywny weekend dla "Żywieckiego Raju"! W ramach swojego stoiska na Pikniku z okazji Dnia Dziecka w Łodygowicach LGD "Żywiecki Raj" przygotowało degustacje miodów tradycyjnych Ziemi Żywieckiej, krzyżówkę z nagrodami...

Czytaj więcej

Dzień Dziecka z "Żywieckim Rajem…

Zapraszamy w dniu 2 czerwca 2019 r. na boisko LKS "Słowian" w Łodygowicach na imprezę z okazji Dnia Dziecka!

Czytaj więcej

28 stycznia 2019: za nami pierwszy tydzień głosowania w sklepach Tesco. Rywalizacja jest zacięta i wyrównana. W najbliższy piątek w Tesco przy Alei Legionów od godziny 15 do 18, będzie można zasięgnąć informacji na temat Pierwszej Pomocy Przedmedycznej i uzyskać więcej informacji o Projekcie. Zapraszamy serdecznie.

 

 

tesco 1tydzień

 

21 stycznia 2019: z wielką radością informujemy, iż projekt pod nazwą „Nie bój się pomagać - ratuj życie, to proste” znalazł się na liście projektów wybranych do głosowania w sklepach Tesco.

To już piąta edycja programu „Decydujesz, pomagamy” realizowanego przez Tesco Polska przy wsparciu Fundacji Tesco oraz Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”.

Na realizację projektów społecznych w programie "Decydujesz, pomagamy" można zdobyć łącznie 1 125 000 złotych. Kwota zostanie rozdzielona pomiędzy maksymalnie 375 inicjatyw, które zostaną wybrane do etapu głosowania w sklepach Tesco. Wstępnego wyboru projektów dokonała Komisja Grantowa, a ostatecznego głosując – klienci sklepów sieci Tesco.

Każdy zwycięski pomysł otrzyma dofinansowanie w wysokości 5 000 złotych, inicjatywa która zajmie II miejsce otrzyma    3 000 złotych dofinansowania, a zdobywca miejsca III 1 000 złotych na cele statutowe.

 

„Nie bój się pomagać - ratuj życie, to proste”

Projekt obejmuje zajęcia edukacyjne z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych Powiatu żywieckiego. Poprzez przeprowadzenie zajęć Stowarzyszanie chce pokazać i nauczyć uczestników projektu właściwych zachowań oraz prostych technik ratowania ludzkiego życia, wyrobienia właściwych nawyków postępowania w sytuacjach kryzysowych/stresowych/niosących zagrożenie. Dzięki temu dzieci zdobędą wiedzę, w jaki sposób skutecznie pomóc.

logotyp k2

 

 

 

 

 

Do współpracy zaprosiliśmy Profesjonalistów,

członków/instruktorów Fundacji K2.

 

 

 

Harmonogram konkursu:

 8.10 – 18.11.2018 składanie wniosków,

18.11.2018 – 16.01.2019 ocena wniosków przez ekspertów i Komisję Grantową,

17.01.2019 ogłoszenie list 3 projektów w każdym mikroregionie,

21.01 – 17.02.2019 głosowanie w sklepach,

Po 6.03.2019 ogłoszenie wyników programu,

6.03 – 24.03.2019 zmiany budżetowe we Wnioskach Grantobiorców, którzy zajęli II miejsce podczas głosowania,

13.03 – 21.04.2019 podpisywanie umów z Grantobiorcami oraz przekazanie środków,

21.04 – 31.08.2019 realizacja projektów.

 

W jaki sposób można oddać głos?  Wystarczy zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. O wartości otrzymanego grantu decydują mieszkańcy.

Na nasz projekt można głosować w następujących sklepach:

  • Żywiec, ulica Legionów 45
  • Żywiec, ulica Dworcowa 42

 

KALENDARZ DORADZTWA
POLECAMY
ANKIETA

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do

wypełnienia ankiety:

Ankieta skierowana do mieszkańców LGD "Żywiecki Raj"

WSPÓŁPRACA

  • zmge
  • logo
Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji