"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Cel operacji: Sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji. Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR."

Konsultacje społeczne dot. zmian w Strat…

Zaktualizowaną Strategię Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność obszaru LGD „Żywiecki Raj” na lata 2016- 2023 poddajemy pod konsultacje społeczne.

Czytaj więcej

Granty - spotkanie informacyjne - 24 wrz…

Nowe granty, nowe możliwosci! Spotaknie informacyjne dla osób zainteresowanych pozyskaniem grantów w ramach ogłoszonych Projektów grantowych!

Czytaj więcej

Podsumowanie Dni Powiatu Żywieckiego 201…

W Amfiteatrze pod Grojcem, w dniu 17 sierpnia 2019 r. odbyły się Dni Powiatu Żywieckiego, zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Żywcu. Wydarzenie tradycyjnie miało biesiadny charakter. Jak co roku zorganizowano...

Czytaj więcej

Już w ten weekend Dni Powiatu Żywieckieg…

Dni Powiatu Żywieckiego odbędą się już w najbliższą sobotę 17 sierpnia 2019 r. "Żywiecki Raj" również tam będzie!

Czytaj więcej

Posiedzenie Rady LGD "Żywiecki Raj…

Zaproszenie na posiedzenie Rady LGD "Żywiecki Raj", 23 lipca 2019 r. tj. wtorek o godz. 14.00, dotyczące wyboru wniosków o powierzenie grantu w ramach naboru: Inkubator inicjatyw lokalnych nr 1/2019/G.

Czytaj więcej

9 czerwca 2019 r. - w słoneczne niedzielne popłudnie "Żywiecki Raj" promował swoje działania na V Pikniku Parafialnym organizowanym przez Parafie Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Międzybrodziu Żywieckim. 100 osób rozwiązało naszą krzyżówkę na temat "Żywieckiego Raju", w cale nie łatwą za co każdy z uczestników zabawy otrzymał słodkie co nie co w postaci małego słoiczka miodu, drewnianą pałeczkę do miodu i koszulkę z logo "Żywieckiego Raju".
Przygotowaliśmy degustacje przepysznych miodów tradycyjnych Ziemi Żywieckiej.

Podczas pikniku na scenie występowały dzieci przedszkolne, uczniowie szkoły podstawowej jak i lokalni artyści – dzieci z ognisk muzycznych, KGW, lokalne kapele. Była degustacja potraw przygotowana przez OSP i KGW z Międzybrodzia Żywieckiego, zostały udostępnione nieodpłatnie atrakcje dla dzieci w postaci m.in. dmuchańcy. Dodatkową atrakcją była wystawa prac konkursu plastycznego „Kapliczki, krzyże i figurki przydrożne w mojej miejscowości" i rozstrzygnięcie podczas pikniku tego konkursu, wręczanie nagród. W konkursie plastycznym brały udział dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z Międzybodzia Żywieckiego. Po pikniku wybrane prace zostaną umieszczone w gablotkach przy kościele.

Konkurs był realizowany w ramach Projektu grantowego Turystyka dziedzictwa "Żywieckiego Raju" w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Zadanie to zakłada również przygotowanie i wydanie publikacji pt. "Szlakiem kapliczek, figur i krzyży przydrożnych Międzybrodzia Żywieckiego". Celem zadania jest promocja dziedzictwa kulturowego i historycznego gminy Czernichów poprzez przeprowadzenie konkursu plastycznego, przygotowanie i wydanie publikacji. Wydanie publikacji pozwoli przeprowadzić inwentaryzację obiektów architektury sakralnej na terenie Międzybrodzia Żywieckiego. Wydana publikacja, będzie miała formę przewodnika po kapliczkach, figurach i krzyżach przydrożnych w Międzybrodziu Żywieckim co pozwoli mieszkańcom, turystom do nich dotrzeć i zapoznać się z ich ciekawą historią. Powstanie nowy produkt turystyczyny - szlak kapliczek.

IMG 1405 1

IMG 1465  IMG 1436
 IMG 1408
IMG 1410

 

IMG 1412IMG 1417IMG 1423
IMG 1428
IMG 1446
IMG 1452

IMG 1457


IMG 1454

KALENDARZ DORADZTWA
POLECAMY
ANKIETA

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do

wypełnienia ankiety:

Ankieta skierowana do mieszkańców LGD "Żywiecki Raj"

WSPÓŁPRACA

  • zmge
  • logo
Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji