"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Cel operacji: Sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji. Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR."

Nowelizacja Rozporządzenia na poddziałan…

10 września 2020 r. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 2 września 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w...

Czytaj więcej

POLSKI e-bazarek

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z jednostkami doradztwa rolniczego realizuje kampanię informacyjną pod nazwą "Cudze chwalicie, swoje poznajcie", która promuje polskiebazarek.pl

Czytaj więcej

Nabór na wolne stanowisko pracy

Zachęcamy do składania ofert na stanowisko: pracownik administracyjno-rozliczeniowy

Czytaj więcej

Walne Zebranie Członków w dniu 29.07.202…

Stowarzyszenie - Lokalna Grupa Działania „Żywiecki Raj” zaprasza na posiedzenie Walnego Zebrania Członków: Termin: 29 lipca 2020 r. (tj. środa), I termin: godz. 13.00, II termin: godz. 13.15, Miejsce: Sala Góralska w Dworku Góralskim...

Czytaj więcej

Konsultacje społeczne dot. zmian w Strat…

Zaktualizowaną Strategię Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność obszaru LGD „Żywiecki Raj” na lata 2016- 2023 poddajemy pod konsultacje społeczne.

Czytaj więcej

15 sierpnia 2020 r. pasjonaci ziół, ziołolecznictwa i nie tylko, spotkali się w  gospodarstwie edukacyjnym „Harbaciane Pola” realizującym Politykę Środowiskową Czystszej Produkcji, które prowadzi Pani Anna Bednarek wraz z rodziną.

W  gospodarstwie edukacyjnym „Harbaciane Pola” uczestnicy ekorajdu zostali ugoszczeni drożdżową babą z jaferami, a pragnienie tego upalnego dnia skutecznie gasiły ziołowe specyfiki.

Odbyły się warsztaty zielarskie, pokaz kiszenia ziół a wszyscy chętni mogli po degustować naturalnych priobiotyków. Uczestnicy rajdu zwiedzili gospodarstwo i suszarnię ziół oraz zapoznali się z technologią czystszej produkcji.

Po pierwszej części u ojców Franciszkanów w Zakonie Braci Mniejszych w Domu Zakonnym w Koszarawie uczestnicy rajdu zostali ugoszczeni bardzo smacznym tradycyjnym obiadem. Po takim wzmocnieniu, pełni energii uczestnicy wybrali się spacerkiem z Panią Ewą Wójcik, zielarką na Zygmuntówkę na rajd do miejsca widokowego połączony z poznawaniem ziół leśnych i zebraniem z naturalnego siedliska. Pytań o różne zastosowania spotykanych i zbieranych po drodze ziół było mnóstwo, co pokazałO jak duże jest zainteresowanie takimi naturalnymi, dawnymi sposobami leczenia.

W drodze powrotnej uczestnicy rajdu zebrali oprócz pięknych bukietów z ziół trzy worki śmieci.

Po rajdzie w Chacie Góralskiej u o. Franciszkanów odbyły się warsztaty z kompozycji i przygotowanie przez uczestników rajdu tradycyjnych świątecznych wiązanek zielnych oraz prelekcja na temat roli dziedzictwa kulturowego i tradycji w trosce o dobro wspólne,  ochronę klimatu i ekologię integralną. Zainteresowane osoby, które chciały poświęcić stworzone przez siebie kompozycje wzięły udział we Mszy Świętej z uwagi na przypadające na ten dzień święto Matki Boskiej Zielnej. W tym czasie w Chacie Góralskiej pozostałym uczestnikom umilał czas przygrywając na gitarze i śpiewając pięknie Pan Eugeniusz Żydek. Na zakończenie rajdu przy ognisku i kiełbaskach odbyła się mała biesiada z akcentem, muzyką i śpiewem regionalnym. Szczególne podziękowania dla Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Koszarawy, które wystąpiły w strojach i wszystkich uczestników zaangażowały do wspólnego śpiewu.

Wszystkim uczestnikom rajdu dziękujemy za udział w ekorajdzie i zapraszamy na kolejne!

EkoRajd: zdrowy styl życia planowany jest na 26 września 2020r. a EkoRajd: odnawialne źródła energii 4 października 2020r.

 

EKORAJD I 16 

EKORAJD I 9

EKORAJD I 18

EKORAJD I 19

EKORAJD I 20

EKORAJD I 23

EKORAJD I 34

EKORAJD I 42

EKORAJD I 43

EKORAJD I 4 EKORAJD I 47

 


 EKORAJD I 63

EKORAJD I 69

 

EkoRajd zioła zdrowa żywność

KALENDARZ DORADZTWA
POLECAMY
ANKIETA

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do

wypełnienia ankiety:

Ankieta skierowana do mieszkańców LGD "Żywiecki Raj"

WSPÓŁPRACA

  • zmge
  • logo
Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji