"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Cel operacji: Sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji. Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR."

Konsultacje społeczne dot. lokalnych kry…

Po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady dla propozycji zmian/uszczegółowienia Lokalnych kryteriów wyboru operacji w ramach przedsięwzięcia Podejmowanie działalności gospodarczej, Atrakcyjna przestrzeń publiczna poddajemy pod konsultacje społeczne z mieszkańcami obszaru LGD propozycje...

Czytaj więcej

Nabór na wolne stanowisko pracy

Zachęcamy do składania ofert na stanowisko: SPECJALISTA DS. ANIMACJI PROJEKTÓW

Czytaj więcej

Walne Zebranie Członków w dniu 29.07.202…

Stowarzyszenie - Lokalna Grupa Działania „Żywiecki Raj” zaprasza na posiedzenie Walnego Zebrania Członków: Termin: 29 lipca 2021 r. (tj. czwartek), I termin: godz. 13.00, II termin: godz. 13.15, Miejsce: Sala Góralska w Dworku Góralskim...

Czytaj więcej

Konsultacje społeczne dot. zmian w Strat…

Zaktualizowaną Strategię Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność obszaru LGD „Żywiecki Raj” na lata 2016- 2023 poddajemy pod konsultacje społeczne.

Czytaj więcej

Posiedzenie Rady LGD "Żywiecki Raj…

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 11 czerwca 2011 r. tj. piątek o godz. 13.00 odbędzie się posiedzenie Rady LGD "Żywiecki Raj" w siedzibie Stowarzyszenia – Lokalnej Grupy Działania „Żywiecki Raj”...

Czytaj więcej

Za nami 5 EkoRajdów, podzielonych na 5 różnych bloków tematycznych. Każdy z Rajdów zlokalizowany był w innym miejscu naszego powiatu, co było okazją do poznania walorów przyrodniczych i krajobrazowych tych miejsc.

Wszystkie Rajdy zgromadziły wielu uczestników, którzy podnieśli swoją wiedzę dotyczącą ekologii a także sprawdzili się w nowych dla siebie aktywnościach.

W sierpniu spotkaliśmy się w Jeleśni gdzie zielarka opowiedziała nam o właściwościach leczniczych ziół i wykonaliśmy ziołowy probiotyk.

Mieliśmy okazję zwiedzić suszarnię ziół i gospodarstwo ekologiczne prowadzone przez panią Annę Bednarek, która na co dzień również aktywnie działa w Stowarzyszeniu Best Proeko. Była to niesamowita podróż w czasy naszych babć, w których leki nie były powszechnie dostępne a medycyna ludowa odgrywała bardzo ważna rolę.

We wrześniu zagościliśmy w Międzybrodziu Żywieckim gdzie edukatorzy Fundacji ekologicznej Arka opowiedzieli o korzyściach płynących ze stosowania zielonej energii. Mieliśmy okazję m.in. sami wyprodukować prąd, który posłużył do zasilenia objazdowego kina wyświetlającego filmy związane z ekologią oraz wykonać ekologiczne środki czystośc, które zabraliśmy do domu.

W jednym z majowych dni podglądliśmy życie pszczół w pszczelarskiej pasiecie edukacyjnej zlokalizowanej w Kocierzu Rychwałskim a prowadzonej przez Stowarzyszenie Pszczelarzy Beskidzkie Trutnie. Dowiedzieliśmy się, że w ulu mieszkają 3 rodzaje pszczół i każda z nich pełni ważną role w życiu całego ula. Już wiemy, że pszczoła przez całe swoje krótkie życie jest w stanie „wyprodukować” zaledwie małą łyżeczkę miodu.  

W słoneczny czerwcowy dzień odczuliśmy na własnej skórze skutki globalnego ocieplenia klimatu dzięki wystawie planetarnej udostępnionej przez Stowarzyszenie Polaris OPP. Wylądowaliśmy na planecie Wenus gdzie panują ekstremalne wysokie temperatury. Koordynatorzy Stowarzyszenia opowiedzieli co może stac się z naszą planetą jeśli ludzie nie będą o nią dbać i ograniczać działania, które prowadzą do występowania negatywnych efektów ich działań.

Na domianę w lipcowy deszczowy dzień wielu z nas rozpoczynało swoja przygodę z biegami górskimi. Celem naszego biegu była bacówka PTTK na Krawcowym Wierchu. O nasze bezpieczeństwo, komfort i poszerzenie wiedzy na temat zdrowego stylu życia w czasie tego Rajdu zadbali trenerzy Fundacji Woodrun. Doskonała kondycja fizyczna nie była konieczna za to uśmiech i dobre chęci jak najbardziej.  

Doskonałym podsumowaniem naszych działań będzie film promocyjny, do którego obejrzenia serdecznie zapraszamy!

 

FILM: Żywieckie EkoRajdy 2020-2021

 

rajd

rajd 1

rajd 2

rajd 3

rajd 4

KALENDARZ DORADZTWA
POLECAMY
ANKIETA

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do

wypełnienia ankiety:

Ankieta skierowana do mieszkańców LGD "Żywiecki Raj"

WSPÓŁPRACA

  • zmge
  • logo

KSSE logotyp RGB pl 01

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji