"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Cel operacji: Sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji. Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR."

Konsultacje społeczne dot. zmian w Strat…

Zaktualizowaną Strategię Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność obszaru LGD „Żywiecki Raj” na lata 2016- 2023 poddajemy pod konsultacje społeczne.

Czytaj więcej

Ważna informacja dla Beneficjentów otrzy…

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi zobowiązań Beneficjentów, Minister Rolnictwa u Rozwoju Wsi wystosował pismo z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.

Czytaj więcej

Informacja dla Beneficjentów PROW

Dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich MRiRW informuje, iż w związku z ograniczeniami wprowadzonymi z wystąpieniem epidemii wywołanej przez wirusa SARS-CoV-2 w Polsce, beneficjenci poddziałania 19.2 mają możliwość zastosować przepis §...

Czytaj więcej

KORONAWIRUS - funkcjonowanie biura LGD …

Szanowni Państwo‼ W związku z zaistniałym zagrożeniem epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19 wywołanej przez koronawirus SARS-Cov-2 oraz zaleceniami o ograniczeniu kontaktów bezpośrednich, zwracamy się z prośbą o załatwianie spraw...

Czytaj więcej

Żywiecczyzna Miodowa Kraina - zadanie realizowane przez Beskidzkie Stowarzyszenie Rozwoju Obszarów Wiejskich i Kształcenia Ludności. Grantobiorca zrealizował zadanie z zakresu promowania obszaru objętego LSR, w tym produktów lub usług lokalnych. Zadanie służyło indywidualnej promocji produktów lokalnych.

Celem zadania było wypromowanie nowego produktu turystycznego Miody tradycyjne z Ziemi Żywieckiej poprzez wydanie broszury. Zakłada się promocje produktu lokalnego jakim są tradycyjne miody ziemi żywieckiej oraz miejsca ich pochodzenia a przez to promocje całego obszaru LGD "Żywiecki Raj".

Zadanie przyczyniło się do realizacji celów LSR w formie zwiększenia atrakcyjności turystycznej i kulturalnej obszaru LGD poprzez wydanie broszury, która pozwoliła na poszerzenie wiedzy mieszkańców i turystów w zakresie produkcji miodów tradycyjnych jako dodatkowej marki promującej obszar LGD „Żywiecki Raj”. Zamieszczenie mapy poglądowej o pasiekach w wydanej broszurze pozwoliło na uatrakcyjnienie i zwiedzenie obszarów dotychczas mało odwiedzanych przez turystów.

Broszura zawiera krótką historie bartnictwa na terenie Żywiecczyzny, opisane walory smakowe, zdrowotne Miodów Tradycyjnych z Ziemi Żywieckiej, mapę poglądową szlaku turystycznego - miodnego oraz krótkiego opisu zaznaczonych na tej mapie gospodarstw pasiecznych. Miody Tradycyjnye z Ziemi Żywieckiej zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictw i Rozwoju Wsi dnia 17.03.2017 r. Gospodarstw posiadających certyfikat umożliwiający produkcje Miodów Tradycyjnych z ziemi Żywieckiej na terenie powiatu żywieckiego jest 10 i to one zostały zamieszczone w folderze jako bezpośredni producenci, ponad to w folderze zostały umieszczone gospodarstwa, które zostały laureatami konkursu wzorowa pasieka w powiecie żywieckim.

Publikacja do pobrania jest dostepna tutaj:

Broszura - Żywiecczyzna Miodowa Kraina - pobierz

 

 Oscypek 2

 

Projekt grantowy Turystyka dziedzictwa "Żywieckiego Raju" realizowany jest w ramach poddziałania

19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w

ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego

Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020

 

Plakat informujący o realizacji operacji

TURYSTYKA PLAKAT

 

 

KALENDARZ DORADZTWA
POLECAMY
ANKIETA

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do

wypełnienia ankiety:

Ankieta skierowana do mieszkańców LGD "Żywiecki Raj"

WSPÓŁPRACA

  • zmge
  • logo
Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji