"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Cel operacji: Sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji. Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR."

Konsultacje społeczne dot. zmian w Strat…

Zaktualizowaną Strategię Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność obszaru LGD „Żywiecki Raj” na lata 2016- 2023 poddajemy pod konsultacje społeczne.

Czytaj więcej

Ważna informacja dla Beneficjentów otrzy…

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi zobowiązań Beneficjentów, Minister Rolnictwa u Rozwoju Wsi wystosował pismo z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.

Czytaj więcej

Informacja dla Beneficjentów PROW

Dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich MRiRW informuje, iż w związku z ograniczeniami wprowadzonymi z wystąpieniem epidemii wywołanej przez wirusa SARS-CoV-2 w Polsce, beneficjenci poddziałania 19.2 mają możliwość zastosować przepis §...

Czytaj więcej

KORONAWIRUS - funkcjonowanie biura LGD …

Szanowni Państwo‼ W związku z zaistniałym zagrożeniem epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19 wywołanej przez koronawirus SARS-Cov-2 oraz zaleceniami o ograniczeniu kontaktów bezpośrednich, zwracamy się z prośbą o załatwianie spraw...

Czytaj więcej

Wydanie płyty z muzyką folkową z regionu Żywiecczyzny - zadanie realizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Oscypka. Grantobiorca zrealizował zadanie z zakresu promowania obszaru objętego LSR, w tym produktów lub usług lokalnych.

Wydanie 2 000 szt. płyt z muzyką folkową z regionu Żywiecczyzny zakłada kultywowanie tradycji i kultury regionalnej, poprzez nagranie oraz wydanie na płycie CD pięciu tradycyjnych utworów góralskich w nowych aranżacjach wraz z 2 teledyskami.

Zadanie przyczyniło się realizacji celów LSR i wpłynęło na poprawienie jakości i wzrostu kultury z obszaru LSR. Dzięki wydaniu płyty z muzyką regionalną, zwiększyła się promocja i zainteresowanie muzyką góralską.

Zadanie polegało na realizacji 5 nagrań audio oraz 2 video z największymi przebojami muzyki góralskiej (w nowoczesnych aranżacjach) oraz wydanie ich na płycie CD. Płyty zostały rozdysponowane nieodpłatnie pośród uczestników imprez oraz dla różnych organizacji z terenu Żywiecczyzny. W pozycjach na liście znalazły się takie utwory jak: Bo jo Cie Kochom”, „Hej przez żywieckie pola”, „Idzie dysc”, „Szumi Jawor”, „Jare zytko” na „Malorz”, „Hej przez żywieckie pola”, „Idzie dysc”, „Takich chłopców siedem”, „Wysoko górka”.

 

 Oscypek 2

 

płyta pieczarki spis

 

Projekt grantowy Turystyka dziedzictwa "Żywieckiego Raju" realizowany jest w ramach poddziałania

19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w

ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego

Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020

 

Plakat informujący o realizacji operacji

TURYSTYKA PLAKAT

 

 

KALENDARZ DORADZTWA
POLECAMY
ANKIETA

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do

wypełnienia ankiety:

Ankieta skierowana do mieszkańców LGD "Żywiecki Raj"

WSPÓŁPRACA

  • zmge
  • logo
Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji